Połoński wyreżyseruje kolejną operetkę! "Orfeusz w piekle" w Szczecinie


Operetka „Orfeusz w piekle” Jacques’a Offenbacha z wyjątkowym zespołem realizatorów. Premiera 17 maja na scenie.Opery na Zamku w Szczecinie. 

"Orfeusz w piekle" to jedna z najsłynniejszych i najzabawniejszych operetek wszech czasów.W tej zwariowanej parodii muzycznej wszystko jest na opak, a historia bohaterów układa się przewrotnie, inaczej niż w mitycznym oryginale. Jest intryga, żart, ironia i całe mnóstwo komicznych, frywolnych zdarzeń z niezapomnianym „piekielnym galopem” z II aktu, czyli słynnym kankanem.To pozornie lekkie dzieło o znudzonych sobą mitologicznych małżonkach szukających miłosnych przygód, porusza tematy, które do dziś nie straciły na aktualności: podwójnej moralności, hipokryzji i nadużywania władzy przez elity. W inscenizacji Opery na Zamku świat antyczny zastąpi świat mediów – produkcji telewizyjnych, filmowych, internetowych, a akcja rozegra się wśród aktorów, celebrytów i gwiazd popkultury. Olimp stanie się wielkim show telewizyjnym, ziemia serialem paradokumentalnym, piekło – niskobudżetowym horrorem z przerysowanymi postaciami ze znanych filmów. Scena zamieni się w studio filmowe, a publiczność będzie obserwatorem wyświetlanej na dużym ekranie „wizji na żywo”… 

Szczecińską inscenizację wyreżyseruje Jerzy Jan Połoński, jeden z najlepszych musicalowych reżyserów ("Piękna i bestia", "Pipin", "Crazy for you"), który w ubiegłym roku zrealizował w Operze Nova w Bydgoszczy "Wesołą wdówkę" Franca Lehara.  Dodajmy, była to pierwsza operetkowa realizacja Połońskiego. 

Recenzję "Wesołej wdówki" przeczytasz tutaj!

Kierownictwo muzyczne powierzono Jerzemu Wołosiukowi. Autorem scenografii jest Wojciech Stefaniak, kostiumy projektuje Anna Chadaj. Reżyserię światła powierzono Katarzynie Łuszczyk. Choreografię do operetki opracowuje Karol Drozd (ostatnio jego pracę podziwiać można było w "Pięknej i bestii" w Teatrze Muzycznym w Poznaniu).

Premiera w Operze na Zamku 17 maja 2024. Bilety są tutaj!

W tekście wykorzystałem materiały ze strony internetowej Opery na Zamku.


Popularne posty z tego bloga

#6 "Kapitalnie i fenomenalnie". "Bal w Savoyu" w Mławie

#4 Bo to jest... operetka! "Księżniczka Czardasza" w Operze Bałtyckiej

#8 "Loteria na mężów". Operetka Karola Szymanowskiego!

Zagłosuj! Najlepsza premiera operetkowa 2023 roku!

#7 Oglądać takie operetki „to dla mnie zaszczyt”. „Wesoła Wdówka” w Operze Nova

#1 „Zemsta Nietoperza”. Najlepszy bal w Lublinie!